באיזה גיל הילד שלך?     0-3 חודשים   |   3-6 חודשים   |   6-12 חודשים   |   1-2 שנים   |   2-3 שנים   |   גילאי גן   |   גן חובה   |   ביה"ס היסודי   

יום הולדת - אבירים

מסע בעקבות הדרקון הרשע וקרבות עזים מול שומר הטירה, מובילים את האבירים והאבירות שלנו אל האוצר הגדול.

מאת: יפעת בר-און עומר

המאמר מתאים לכל הגילאים


ליום הולדתו ה-4 של נעם ערכתי לכבודו מסיבת יום הולדת "אבירים ואבירות" במבצר אנטיפטרוס.

כל ילד קיבל גלימה, הבנות גלימות ורודות והבנים שחורות.
כמו כן ניתנו להם אבני פלסטיק שהן מדבקה, וגם דובים סרטים ועוד, וכל אחד קישט את גלימתו
כהכנה למסע בעקבות הדרקון הרשע שחטף את המטמון.
כל הילדים קשרו סרטי קרפ צבעוניים על זרועותיהם, בירכיהם ומצחם, סרטי הגנה שנותנים כוחות על.


הילדים מקשים את הגלימות


כשסיימו את ההכנות התבקשו לחפש את עקבותיו של הדרקון הרשע וללכת בעקבותיהם. העקבות נגזרו מעיתונים צבעוניים (עגול שממנו שלושה משולשים קטנים כאצבעות) העקבות הגיעו לתחנה ראשונה: מערת הפחד!!! מנהרת ג'ימבורי מתקפלת ובסופה אוהל כדורים רק במקום הכדורים בלונים. כל ילד בתורו זחל במנהרה והוציא מהאוהל בלון. המשימה היתה ללא ידיים לפוצץ את הבלון, כל ילד בדרכו, ולחלץ מתוך הבלון מטבע זהב (מטבע שוקולד) ולשמור אותו למשימה הבאה.


עוקבים אחר סימני הדרךשומר הטירה


כשבידי כל הילדים המטבע המשיכו לפי העקבות לתחנה הבאה. בתחנה השניה: שומר הטירה המכוער!!! אבא של נעם לבש מסיכה מכוערת וגלימה מאולתרת ובידיו שק של חרבות (6 ש"ח בחנות של הכל ב2 ש"ח). כל אביר/ה אמרו לשומר הטירה את שמם (האביר נעם הראשון וכד') שילמו לו מטבע זהב וקבלו בתמורה חרב עם כוחות על להלחם בדרקון הרשע שחטף את האוצר.

חמושי חרבות המשיכו לפי עקבות הדרקון על למבוך הגדול במבצר שם הפסיקו העקבות והם התפזרו לכל עבר בחיפוש אחר הדרקון הראשון שמוצא קורא לכולם לסייע לו במלחמה נגדו. תמונה של הדרקון הוצאתי מגוגל, הדפסתי על דף גדול (A3) ותליתי על וילון אמבטיה ישן שהסתיר מאחוריו תיבת אוצר גדולה ונוצצת ובתוכה ממתקים, תכשיטים, שעונים ושרשראות מסוכריות, טבעות מסוכריות ג'לי, וכו' מטבעות זהב משוקולד ועוד.


נלחמים בדרקוןתיבת האוצרשימו לב יש לאסוף מהשטח כל שארית של בלונים מפוצצים, עטיפות ממתקים וכד'.


© כל הזכויות שמורות