באיזה גיל הילד שלך?     0-3 חודשים   |   3-6 חודשים   |   6-12 חודשים   |   1-2 שנים   |   2-3 שנים   |   גילאי גן   |   גן חובה   |   ביה"ס היסודי   

יום הולדת - עמי ותמי

סיפורם של עמי ותמי שתעו ביער עד שהגיעו אל בית המכשפה העשוי כולו ממתקים, הוא ההשראה לחגיגת יום הולדת זו.

מאת: דנה רוטמן

המאמר מתאים לכל הגילאים


הילד רצה יומולדת של עמי, תמי, מכשפה ובית ממתקים. אני נעניתי בהכנעה ולא ידעתי מה הולך ליפול עלי. קבענו שהיומולדת יתקיים בחצר של סבתא (יען כי אין סיכוי שאצלנו בבית יכנסו כל הילדים+הורים+אחים שהפציעו פתאום למסיבה). ומה לעשות שהילד נולד במרץ? נותר רק לקוות למזג אויר טוב.

מה היה לנו שם?
החלוקה היתה - לוגיסטיקה: אני. הפעלה: אבא.
בתחילת החגיגה, הופנו כל הילדים לשולחן "הפעלה" שבו היו אמורים לצור בתי ממתקים ע"ב פוליגל. היו שם: קערות עם עדשים, וופלים, בייגלה, מרשמלו וקליק, בתי פוליגל גזורים (דו מימדיים), שוקולד למריחה ומקלות לבדיקת גרון ששמשו למריחת השוקולד. היתה חדווה רבה לילדים וחרדה רבה בקרב ההורים שראו את הג'יפה מתקרבת. בהברקה מתוכננת "הלבשנו" את כל הילדים בשקיות זבל גזורות כסינרים, וגם ההורים נרגעו. הילדים (בנות, בעיקר) התלהבו מאד מהעניין.


בית הממתקים של עמי ותמי


אח"כ, כשהגיעו כולם והתאספו, הגיע אבא לבוש כקוסם/מכשף (עם כובע וגלימה) ו"גילה" לילדים שפעם, לפני שנים, גרה באיזור מכשפה בשם "מתילדה בת רשע" שהחביאה שם אוצר והשאירה אחריה מפה. אבל המפה אבדה והוא זקוק לעזרתם כדי למצוא את האוצר. כדי להשיג את המפה היו צריכים לבצע משימות, שבסיומה של כל אחת מהן התגלה עוד כתב חידה שהפנה אותם למשימה הבאה.

המשימות (שפוזרו בחצר ובבית) היו:

קפיצה על רגל אחת (או שתיים) עד למקום מסוים.

הדבקת כובע של מכשפה ומטאטא על תמונה גדולה של מכשפה (שציירתי). חשבנו שנעשה את זה עם עיניים עצומות וכיוון ב"חם-קר". הילדים לא רצו לכסות את העיניים, קצת צעירים מדי לזה) ועשו זאת בעיניים פקוחות.

חיפוש "פירות מכושפים" על עץ לימון - לכמה לימונים הצמדנו עם קיסמים מרשמלואים והילדים היו צריכים לזהות אותם בין ענפי העץ.

התאמת זוגות הגרביים הלא תואמים של המכשפה (החתול עשה לה בלגן בכביסה) מתוך סלסלה.

ציור על קיר בעזרת גירים - מאחר ויש בחצר של סבתא כמה מחסנים עתיקים, שאין שום בעיה לצייר על קירותיהם, הילדים התבקשו לצייר את עמי, תמי, המכשפה והחתול על הקיר, וגם לחתום את שמותיהם. זה היה ה-שוס. הילדים לא הסכימו להתרחק מהקיר (אני זעקתי - בשביל ההורים ההמומים - שמותר לצייר רק על קיר מכושף ולא בבית...) ונהנו מאד. אפשר לעשות את אותו רעיון גם על מדרכה, וגירים ממילא נשטפים בגשם.

יצירת כדורי שוקולד וקישוטם בקוקוס צבעוני (נצבע עם מעט צבעי מאכל) כדי להאכיל את הדרקון של המכשפה.

לזחול דרך מנהרת הקסם (מנהרה מתקפלת דמויית ג'ימבורי) ליעד מסוים.

כשסיימו את כל המשימות האלה קיבלו את תיבת האוצר - תיבה צבועה בזהב, מקושטת בסרט, ומלאה שלל ממתקים (שרשראות סוכריות, מקלות סבא, מטבעות, מטריות שוקולד וכו' וכו'), שהם זללו.

בשלב הזה, אחרי שכל הילדים אכלו הרבה יותר מדי ממתקים (היינו צריכים להביא כהפתעות מברשות שיניים ) וההורים חטפו שבץ קל, אנחנו פרשנו למנוחה יחסית והילדים סתם השתוללו בחצר. נשבעת לכם, שלמרות ההנאה ההיסטרית של כל הצדדים הנוגעים בדבר - אני לא חוזרת על זה שוב...

אה, והילד עדיין מאמין שאולי היתה באמת מכשפה באיזור...

כתבי החידה לחיפוש המטמון של עמי ותמי
© כל הזכויות שמורות