באיזה גיל הילד שלך?     0-3 חודשים   |   3-6 חודשים   |   6-12 חודשים   |   1-2 שנים   |   2-3 שנים   |   גילאי גן   |   גן חובה   |   ביה"ס היסודי   

עוגות בדוגמת בעלי חיים - רעיונות והנחיות

לכל חובבי בעלי החיים, צעירים כגדולים - עוגות בצורות ודמויות של בעלי חיים, רעיונות, וטיפים.

מאת: דנה רוטמן

המאמר מתאים לכל הגילאים

עוגות בצורת בעלי חייםגלריית תמונות של עוגות בעלי חיים שהוכנו על ידי גולשי האתר

עוגת ארנב
מצרכים: 2 עוגות עגולות, קצפת או קרם בצבע לבן, מקלוני ליקריץ שחורים, 2 סוכריות בצבע כחול לעיניים, סוכריה אדומה/דובדבן מסוכר, קוקוס וצבע מאכל.
ההכנה: עוגה אחת היא פרצופו של הארנב, ומהעוגה השניה חותכים שתי אליפסות שישמשו כאזניים. על העוגה העגולה ועל האזניים מורחים קצפת ומצפים בקוקוס לבן. בכדי להוסיף צבע לאזניים ניתן לצבוע חלק מהקוקוס בצבע מאכל אדום עד שיתקבל קוקוס ורוד, ולצפות את החלק הפנימי של האזניים (ראה שרטוט) בקוקוס הורוד.
פניו של הארנב מורכבים מסוכריות כעיניים, סוכריה/דובדבן לאף וליקריץ כשפם.
עוגת ארנב מאת שוגי


עוגת כלבלב
מצרכים: עוגה אפויה בתבנית מרובעת גדולה, נייר כסף, קרם וניל או פודינג וניל לציפוי, קקאו, שוקולד מריר, מרשמלו, צבע מאכל אדום.
ההכנה: לאחר אפיית העוגה וקירורה, מדפיסים את מבנה הפנים והאזניים של הכלב על דף A4 ומניחים על העוגה. מצמידים בעזרת קיסמים.
חותכים את העוגה לפי הסימון, ומניחים לפי הסדר על מגש גדול מצופה בנייר כסף.
מכינים קרם וניל או פודינג לפי הוראות ההכנה. מצפים את חלקי העוגה, ומשאירים מעט קרם בצד.
כדי ליצור כתמים על הכלבלב מערבבים מעט קקאו בקרם הוניל.
את העיניים ניתן ליצור ממרשמלו שנחתך באמצעו ונמעך לקבלת צורה אליפטית.
ליצירת אף ואישונים ממיסים שוקולד מריר במיקרו ועם צנתר עוגות או שקית סנדביץ' שבקצה חור מציירים את האף והאישונים.
כדי לצייר את הלשון מערבבים את שארית הקרם עם מעט צבע מאכל אדום לקבלת צבע ורוד ומציירים אותה בדומה לאישונים.
עוגת כלבלב מאת ניריתי


עוגת פרפר
מצרכים: עוגה עגולה או אפויה בסיר פלא, קרם לציפוי, סוכריות עדשים או כל סוג קישוט אחר, ליקריץ אדום.
ההכנה: אופים את העוגה בסיר הפלא. אם אופים עוגה עגולה רגילה אפשר ליצור עיגול באמצע העוגה באמצעות כוס הנלחצת אל פני העוגה.
לאחר שהעוגה מתקררת ומוצאת מהתבנית חותכים אותה באמצע, והופכים את כיווני חצאי העיגול. מקשטים בקרם ובסוכריות. מחושים ניתן ליצור מליקריץ אדום.
עוגת פרפר מאת קנגורו כחולעוגת גן חיות (או בריכה)
מצרכים: עוגה עגולה, חבילת בישקוטים, קרם שוקולד לציפוי, קוקוס, צבע מאכל ירוק או כחול (לפי סוג העוגה), חיות צעצוע או חיות ממרציפן.
ההכנה: אופים את העוגה ולאחר קירור מניחים אותה על מגש. מצפים בקרם. מדביקים את הבישקוטים לצידי העוגה כך שקצותיהם בולטים מעט מעל קצה העוגה, באופן שייצור גדר (אפשר ליצור גדר גם מוופלים). מערבבים את הקוקוס עם צבע המאכל ליצירת דשא או מי בריכה.
מפזרים את הקוקוס על העוגה. מציבים את החיות על גבי ה"דשא".
אם העוגה היא עוגת בריכה אפשר להניח בובות בתוך מי הבריכה.


עוגת גן-חיות מאת דבורה של י&מ


עוגת דובי
מצרכים - עוגה אפויה בתבנית דובון (זו הדרך הקלה ביותר להגיע למבנה של דוב, תבניות דובון מצויות בחנויות לכלי בית או בסופרמרקטים). קרם שוקולד או וניל, סוכריות ליקריץ, עדשים או מטבעות שוקולד, קוקוס וצבעי מאכל.
ההכנה: אחרי מריחת הקרם (כדאי להשאיר קצת בצד) יוצרים את העיניים מעדשים או מטבעות שוקולד, הפה והשפם מליקריץ. את שארית הקרם או הקוקוס מערבבים עם צבע מאכל ומהם יוצרים את הלשון ואת תוך האזניים.


עוגת דובי מאת הדס ג


עוגת "מלך האריות" (או כל סוג אחר של קבוצת בעלי חיים)
מצרכים: עוגה מלבנית גדולה, קרם וניל או קצפת, קוקוס, צבע מאכל ירוק, עדשים וסוכריות לקישוט, חיות פלסטיק המצויות בבית.
ההכנהף לאחר אפיית העוגה וקירורה, מערבבים את הקרם עם צבע מאכל ירוק. אם רוצים ליצור "דשא" מערבבים גם קוקוס עם צבע מאכל ירוק ומפזרים על הקרם. אחרי התייצבות הקרם מציבים על ה"דשא" את חיות הפלסטיק. אפשר להוסיף פרחים ועצים מסוכריות הנמכרות בדוכני הפיצוחים.


עוגת נמר
המצרכים: עוגה עגולה, קרם וניל או קצפת, צבע מאכל כתום, מטבעות שוקולד, ליקריץ שחור, צבע מאכל חום/שחור בשפופרת (יש בכל סופר במדף המצרכים לעוגה), שתי עוגיות סנדביץ', סוכריות טיק טק, עדשים או סוכריות יין בצבע ירוק.
ההכנה: לאחר קירור העוגה מצפים אותה בקרם מעורב בצבע מאכל כתום. אלה יהיו פני הנמר. על הקרם משרטטים בעזרת שפופרת של צבע חום/שחור פסים מזוגזגים בדוגמת נמר. עיניים מכינים משני מטבעות שוקולד שעליהם מדביקים (בעזרת מעט מאד קרם) עדשים או סוכריות יין ירוקות. שפם יוצרים מחוטי ליקריץ, וכך גם את הפה. שיני הנמר עשויות מסוכריות טיק טק לבנות.
את עוגיות הסנדביץ' מצפים בשארית הקרם, ומציבים בראש העוגה לקבלת אזניים.


עוגת נמר מאת אמא אווזהעוגת פרת-משה רבנו
המצרכים: עוגה עגולה או קמורה (אפויה בקערת מתכת), מרציפן וצבע מאכל אדום או .RFM (בצק סוכר) צבוע בצבע מאכל אדום, מעט קרם שוקולד, מטבעות שוקולד, 2 סוכריות גומי-יין ירוקות, מנקי מקטרות שחורים.
ההכנה: מוציאים את העוגה מהתבנית כך שחלקה הקמור יפנה למעלה. מרדדים מרציפן או בצק סוכר ומצפים בהם את העוגה. את הפנים ואת הפס באמצע הכנפיים צובעים בקרם שוקולד. "מדביקים" מטבעות שוקולד כנקודות על הגב, ובעזרת קיסם תוקעים את הסוכריות כעיניים באמצע הפנים. ממנקי המקטרות יוצרים מחושים ותוקעים מעל לעיניים.


עוגת פרת-משה-רבנו מאת אמא אווזה


.
© כל הזכויות שמורות