באיזה גיל הילד שלך?     0-3 חודשים   |   3-6 חודשים   |   6-12 חודשים   |   1-2 שנים   |   2-3 שנים   |   גילאי גן   |   גן חובה   |   ביה"ס היסודי   

תסרוקות - המדריך המלא - שונות

בחלקו השלישי של המאמר, נראה לכם תסרוקות נוספות שאנחנו אוהבים.

בעריכת: שירלי צפלוביץ

המאמר מתאים לכל הגילאים


מה אפשר לעשות עם זמן, רצון טוב וחבילת גומיות...

שונות ומשונות


רשת חגיגית
תסרוקת יפיפיה, חגיגית ומרשימה במיוחד.

אוספים בקדמת הראש 5 קווצות שיער בגומיות. אם השיער דליל יותר אפשר להסתפק ב-4. כדאי להשתמש בגומיות דקיקות - חלק מכם אולי מכירים אותן בתור גומיות שמתשמשים בהן ליישור שינים. הן פיצפוניות, מאד מאד דקות ומגיעות בחבילות בכמות גדולה. הגומיות האלו בדרך כלל חד פעמיות ואין צורך להתאמץ להוריד אותן. אפשר פשוט לגזור (בזהירות!).כדי לקשט אפשר להשתמש בגומיות צבעוניות, סיכות פרחים, חרוזים עם קליפס או כל דבר העולה על הדעת.

מתחילים משמאל.
לוקחים ביד שמאל את הקוקיה השמאלית ביותר.
את הקוקיה השניה משמאל מפצלים לשנים.
מחברים את הקוקיה השמאלית ביותר עם החצי השמאלי של הקוקיה השניה, ומחברים בגומיה.מפצלים את הקוקיה השלישית ומחברים בגומיה את החצי השמאלי של הקוקיה השלישית עם החצי הימני (המשוחרר) של הקוקיה השניה.כך ממשיכים עם הקוקיה השלישית (מפוצלת), הרביעית (מפוצלת) והחמישית (לא מפוצלת, מתחברת לחצי מהרביעית). אם בשורה הראשונה היו לנו 5 גומיות, עכשיו יש 4.

חוזרים על התהליך בשורה נוספת, כאשר את הקוקיות הקיצוניות לא מפצלים. בסופה אמורות להישאר 3 גומיות.את 3 קווצות השיער שנשארו, אוספים יחד לגומיה אחת ומשאירים כמו קוקו בלוף.
"צמת" גומיות
לילדות עם שיער דקיק קשה לעשות צמות, כי הן לא מחזיקות. לכן אפשר לאסוף להן את השיער באופן דומה, עם גומיות דקיקות.

מחלקים את השיער לשנים, כמו לקוקיות, ואוספים צד אחד בקוקו רופף. בצד השני, אוספים כמות קטנה של שיער מקדמת הראש ומהדקים בגומיה. מוסיפים קווצה נוספת של שיער ומהדקים בגומיה נוספת. כך ממשיכים להוסיף שיער ולקשור גומיות עד שמגיעים לבסיס הראש. חוזרים על כך גם בחלק השני של השיער. אם השיער ארוך מספיק, אפשר לוותר על החלוקה לשנים.שבילים
שבילים שבילים שמתאימים לכל שיער כמעט.

יוצרים שני שבילים בשיער ומתחילים לפתל קבוצה קטנה מהשיער.ממשיכים לפתל לאחור, תוך כדי הוספה של קווצות שיער קטנות מימין ומשמאל כל פעם, עד שמגיעים לכוון הקודקוד. אוספים את השיער המפותל בקליפס קטן. שיער חלק כדאי להדק בגומיה ומעליה קליפס.ממשיכים ליצור שבילים מפותלים בשיער עד שכל החלק הקדמי של הראש אסוף. החלק האחורי נשאר מפוזר.

גולגולים
תסרוקת מצחיקה ומסובבת ראשים שתתאים לשיער באורך בינוני.

לוקחים קווצת שיער לא גדולה.
מפתלים את השיער עד שיש לנו עמוד שיער מפותל.
מקפלים אותו כלפי מטה ומלפפים את החלק העליון על החלק התחתון, תוך כדי יצירת בסיס קצת יותר רחב.
מהדקים את הבסיס עם גומיה או סיכה.
חוזרים על התהליך עם שאר השיער, בקווצות.
אם השיער ממש קצר, אפשר פשוט לאסוף אותו בהרבה קוקיות צבעוניות, בלי לגלגל.


רעיונות לתסרוקות שמשדרגות את הקוקו הפשוט למימדים אחרים.

איך קולעים צמה בסיסית ורעיונות מדליקים לתסרוקות שכוללות צמות.
© כל הזכויות שמורות