באיזה גיל הילד שלך?     0-3 חודשים   |   3-6 חודשים   |   6-12 חודשים   |   1-2 שנים   |   2-3 שנים   |   גילאי גן   |   גן חובה   |   ביה"ס היסודי   

קייטנת אמנות: מיחזור

המיחזור הוא דרך נפלאה ליצור יצירות אמנות וגם להפטר מחלק מהחפצים המיותרים שנמצאים אצל כולנו בבית. ביום זה של הקיטנה ניצור בעזרת החפצים היומיומיים ביותר, שיהפכו עם קצת תשומת לב ליצירות אמנות לתפארת.

מאת: שירלי צפלוביץ

המאמר מתאים לגילאים 
כשאנחנו חושבים על מיחזור,מדובר למעשה בשימוש בחפצים שנמצאים ממילא בבית; שאין בהם יותר צורך; שהיו אמורים ללכת לפח האשפה ואנחנו "מצילים" אותם ומשתמשים בהם כחומרי גלם לעבודות יצירה. אפשר לנצל את היום הזה כדי לדבר עם הילדים על חשיבות המחזור לצמצום נפח הזבל, הקטנת השימוש בחומרים מהטבע ושמירה על הסביבה. תכנים על מיחזור המתאימים לילדים אפשר למצוא בסבבה - אתר הילדים של המשרד להגנת הסביבה.


גלילי נייר טואלט

גלילי נייר טואלט הם חומר פופולארי למחזור בעבודות יצירה. אם תשימו בחדר השרותים סלסלה לתוכה תשליכו את הגלילים המשומשים, תקבלו תוך כמה חודשים כמות מכובדת....

צינור תקשורת - לעבודה זו דרוש מספר גדול של גלילים. צובעים את כל הגלילים בצבע גואש ומניחים לייבוש. אחרי שתייבשו, מחברים אותם זה לזה בעזרת מסקינג טייפ שקוף ומקבלים צינור ארוך (אפשר ליצור בו גם זויות). העמידו שני ילדים, כל אחד בקצה אחר של הצינור ותנו להם לתקשר.
אולי העבודה הכי קלה והכי פופולארית עם גלילי נייר טואלט: הכנת משקפת משני גלילים
הכנת דמויות - הגליל הוא גוף הדמות כשמוסיפים לה ראש, ידיים ורגליים. פה תמצאו עשרות דמויות קלות להכנה מגלילי נייר טואלט
עוד דמויות של בעלי חיים מגלילי נייר טואלט
הכנת פרפר היוצא מן הפקעת
קישוטי סוכה מגלילי נייר טואלט
מחזיק מפיות מגלילי נייר טואלט
הכנת חרקים מגליל נייר טואלט
הכנת סירה עם מפרש מגלילי נייר טואלט
עוד רעיונות לעבודות יצירה קלות מגלילים
כלי נגינה -
הכנת כלי נגינה (קאזו) מגליל נייר טואלט
הכנת מקל גשם מגליל של נייר מגבת
הכנת רעשן מגליל נייר טואלט


דיסקים (תקליטורים)

מי שלא מחזיק בבית המוני דיסקים ישנים שמתגלגלים בלי שימוש, שירים יד! דיסקים שאין בהם צורך אפשר למחזר בעבודות יצירה רבות. לדיסקים יש בדרך כלל צד מבריק וצד מודפס. כדי לצייר או להדביק על הצד המודפס, מומלץ לצבוע אותו קודם בצבע מקשר. עוד אפשרות היא להדביק על הדיסק מדבקה לבנה המיועדת לדיסק (לרכישה בחנויות הציוד המשרדי הגדולות), זו אפשרות קלה ומהירה, אך לא זולה במיוחד.
מדיסקים ישנים אפשר לעשות תחתיות לכוסות או מוביילים, על ידי הדבקת מפיות אהובות, כמודגם בבלוג של עלמה 7
העובדה שהדיסק עגול ובמרכזו יש חור, הופכת אותו מושלם ליצירת שעון. את המנגנון אפשר לקנות בכל חנות לחומרי יצירה.
עבודות יצירה קלות עם דיסקים
עבודות יצירה שונות עם דיסקים כולל כדור דיסקוטק!
101 דברים לעשות עם דיסקים ישנים

מובייל דיסקים ממוחזרים
מובייל דיסקים ממוחזרים שירלי צפלוביץ


תמונות מחפצים

האמן חנוך פיבן מוכר בזכות תמונות החפצים הייחודיות שהוא יוצר. גם הילדים שלנו יכולים ליצור תמונות חפצים. תנו להם מגוון חפצים קטנים שונים שיש בבית, בריסטול ודבק ותראו איך הדמיון שלהם יפתיע אתכם. אפשר להציע נושא (פורטרט עצמי, בעלי חיים, כלי רכב, דמויות מהאגדות וכדומה) או לתת להם לעבוד באופן חופשי.
האתר של חנוך פיבן להסברים והשראה


יצירה ממוצרי מזון

הורים רבים נמנעים משימוש במוצרי מזון לעבודות יצירה, זה אולי בזבזני ואפילו קצת לא מוסרי. אבל אצל כולנו מדי פעם נשארים מוצרי מזון שעוברים את התאריך המותר לשיווק, שקיות פתוחות שתכולתן כבר לא טריה או טעימה, ממתקים שהתקבלו בחגיגת יום הולדת ואתם מעדיפים שהילדים לא יאכלו, או תפוח אדמה בודד שמתחיל להוריק. אז במקום לפח - ליצירה.
כן משחקים באוכל - יצירה ממוצרי מזון


מקלות ארטיק

הקיץ הוא עונת הארטיקים. אם השכלתם לשמור את מקלות כל הארטיקים שאכלתם, יש לנו שפע של רעיונות יצירה איתם. ואם לא, תמיד אפשר לקנות מקלות ארטיק בחנויות היצירה.
יצירה עם מקלות ארטיק


קישורים נוספים

לעבודות יצירה מחומרים ממוחזרים.
http://www.kid-at-art.com
http://www.kidsdomain.com
http://www.kinderart.com
http://www.daniellesplace.com
http://www.allfreecrafts.com


© כל הזכויות שמורות