באיזה גיל הילד שלך?     0-3 חודשים   |   3-6 חודשים   |   6-12 חודשים   |   1-2 שנים   |   2-3 שנים   |   גילאי גן   |   גן חובה   |   ביה"ס היסודי   

יום הולדת - מסיבות פיג'מות (בנות / בנים)

עם לינה או בלי, להיום הולדת או סתם כדי לגבש את החברות והחברים, אין כמו מסיבת פיג'מות! בכל גיל שהוא.

בעריכת: סנדלית

המאמר מתאים לכל הגילאים


מסיבת פיג'מות היא בדרך כלל מסיבה אינטימית יותר, שמאפשרת לילדי היומולדת לחגוג עם החברים הקרובים. במסיבות האלו יהיו מספר מועט של ילדים, לבושים בפיג'מות כמובן. כמעט תמיד תהיה המסיבה מגדרית - בנים או בנות בנפרד. למה? כי ככה הילדים רגילים, וכי בגילאי הגן ובית הספר היסודי יש הפרדה חברתית מסויימת בין המינים.

אם הבית אינו ערוך לכך, או שהילדים צעירים מדי, אפשר בהחלט לערוך מסיבת פיג'מות בלי שינה.

הורים מספרים:

מסיבת הפיג'מות "הצל את הפיה"


תאור חגיגת יום הולדת 5 של ניצן.

ביום שישי חגגנו לניצני יומולדת 5 על פי בקשתה מסיבת פיג'מות ל-3 חברות טובות שלה, ועוד חבר טוב שבא אבל לא נשאר לישון. האחים של ניצן נשלחו כלאחר כבוד לדודים ולסבתא.

היה מקסים ונהניתי מאד. הבנות הפתיעו אותי בבגרותן ומתיקותן . למרות שלשתיים מהן זאת היתה הלינה הראשונה מחוץ לבית הן התנהגו למופת ונהנו מאד. ב 11:30 נפלו שדודות ב 6:30 בבוקר התינוקת בכתה והן קמו.

במרכז הערב היה משחק שעליו רציתי לספר לכן.

קודם קראנו את האוצר של יסמין ואז סיפרתי לבנות (ולבן) סיפור שבכל שלב שבו הם קיבלו משימה. על כל משימה הן קיבלו מתנה קטנה שנאספה בתוך קופסת פלסטיק. הקופסא וכל תכולתה נקנו בחנות הכל שני שקל כך שעלות כל פרס היתה פחות מ- 10 ₪. הבנות כ"כ נהנו שבסיומו אחת מהן אמרה לי "כ"כ נהניתי שלרגע חשבתי שאת אמא שלי"

להלן סיפור ההפעלה:

אתמול בערב אחרי שניצני הלכה לישון שמעתי דפיקות חלשות בחלון. מי זה שאלתי? בבקשה על תעירי את הילדים מי את?
היא ניראת לי כ"כ חיוורת. אני פיית הילדים בני ה-5 ובאתי לתת לניצני ולאורחות שלה מתנה.
אז למה את לא נותנת? כי אני חלשה מידי, מישהו גנב לי את כל הצבעים.
כל אחת מקבלת ציור של פיה.
הנה הפייה תצבעו אותה וכל הצבעים יחזרו אליה ואולי היא תוכל לתת לניצני ולכן את המתנה.
צובעות תמונה של פייה.

ואז אחרי שהיא התחזקה קצת היא שאלה אותי איך הם ישמרו את המתנות שלהן? יש לך קופסא? שאלה. הנה אמרתי מצאתי את הקופסאות האלה.
מה? היא היתה מזועזעת! בקופסאות כאלה אי אפשר לשמור כלום. רק אם הן תהיינה נוצצות כמו פיות אני ארשה להן לשים בהן מתנות.
מקשטות את הקופסאות- מקבלות צדף

מה זה הכל שאלתי?
רציתי לתת עוד מתנות אבל הן אבדו לי. איזה פייה מבולבלת. אולי הבנות יעזרו לי למצוא את המתנה. אבל איך אמרתי? הנה תני להן את המפה הזאת והן ימצאו כבר את המתנה.
מקבלות מפה של הסלון עם סימון באיקס אדום מחפשות ומוצאות אבנים יקרות.

מה זה הכל? אוף, נאנחה הפיה. לא, אבל אבדה לי עוד מתנה ואני לא יודעת אפילו איפה, ואני לא יכולה לתת לכן מפה. אמרתי לה אילו בנות חכמות אני בטוחה שהן ימצאו גם בלי מפה.
מחפשות בחם קר מוצאות פעמון וחוט- ועושות לעצמן שרשרת פעמון.

לא נראה לי. אמרתי לפיה אלו רק 3 מתנות קטנות חייב להיות עוד משהו. אבל הפיה התחילה לבכות. מה קרה? יש לי ערמה ענקית של כביסת גרביים ואני לא מצליחה לסדר אותה אולי תעזרי לי, אמא שלי אמרה לי שהיא מאד תכעס אם לא אסדר את הגרביים. אמרתי לה שהבנות החכמות יעזרו לה אם היא תתן להן לפחות עוד מתנה אחת.
מזווגות ערמה של גרביים ומקבלות נר רייחני.

אמרתי לפיה את ממש מקסימה אבל לניצני יש יומולדת 5 והבאת לה רק צדף, אבן יקרה, שרשרת פעמון ונר ריחני. אז מה זה המון מתנות מקסימות לא? כן מקסימות אבל ניצני שלי בת 5 ואלו רק 4 מתנות. אה...אבל המתנה האחרונה היא לפיות אמיתיות ונוצצות עם אבק פיות. רק אם הבנות יראו כמו פיות אמיתיות אני ארשה להן את המתנה האחרונה.
שמות לק עם נצנצים מקבלות פיות.


יום הולדת: "מסיבת פיג'מות ברבי"


תאור חגיגת יום הולדת 6 של תכלת.

תכלת חגגה את יום הולדתה השישי במסיבת פיג'מות.
הזמנו 10 חברות טובות, הפכנו את הבית לממלכת ברבי, קישטנו הכל בורוד לבן, החל מהמפה ,הצלחות המפיות וכלה בכלת היומולדת הכל על טהרת ברבי האגדית.
"פינינו" את הבית מגברים ותינוקות רכים החברות הגיעו ו...קדימה לחגיגה...
תחילה התלבשו כמובן בפיג'מות התאפרו להן, לאחר מכן התחילו בהכנת ג'לי מעשה ידן (אני עזרתי רק למזוג את המים הרותחים), המשיכו בהכנת עוגת היומולדת (עוגת ברבי כמובן), בהמשך הערב הכינו קישוטי בלונים, שרשראות וצמידים מ"חרוזי" פסטה בגדלים וצורות שונות אותם צבעו השחילו וענדו,
זללו ונישנשו כל הערב/לילה.
בשעה 01:30 לפנות בוקר כשאני כבר נפלתי שדודה הן עדיין במלא כוחן שיחקו במרץ ב… איך לא?? ברביות… דחקתי בהן להתארגן לשינה, ולאחר שסוף סוף הסכימו להיכנס למיטות תוך דקותיים שררה דממה בבית! בבוקר השכמה ב-09:00 כולן עולות חזרה על "א" ויאאללה הביתה.
הייתה אחלה מסיבה!


מסיבת פיג'מות של בנים


תאור חגיגת יום הולדת 8 של אלון.
מסיבת יום ההולדת נערכה בבית המשפחה, והחברים התארחו בבית ללינה באוהלים בחצר.

מדובר ב-10 חברים (כולם בנים) , מיום שישי ב- 19:00 ועד שבת ב-10:00. למרות כל ההאזהרות והמפחידים למינהם, הארוע עבר בשלום ואפילו הצלחנו להנות ממנו והכי מאושר היה אלון כמובן, שלא לדבר על האושר של החברים עצמם.
כל אחד הגיע עם השק שינה ותיק עם בגדים להחלפה וכדומה, אוהלים אנחנו סיפקנו.
חוץ מנושא האוכל ומהסרט שתכננו להקרין לא הכנו איזו תכנית מראש, והדברים זרמו בצורה כלכך טבעית.
הארוע כלל: ארוחת ערב, ממתקים ועוגת יומולדת (עם כל הטקסים הדרושים) הקרנת סרט על מסך בחוץ (אבא הביא מקרן מהעבודה) והחוויה של הלינה באוהל, הראשונים התעוררו ב- 5:30 ולסיום ארוחת בוקר עם שוקו ופנקייקים.
כולם נהנו!תודה לגונדונת, גל של הצבעים וTALY על סיוען בהכנת המאמר
© כל הזכויות שמורות